Witaj w AKCYZA-VIP-ZONE, strefie gdzie każdy klient jest VIP-em!
Aby trafić w gusta najbardziej wymagających, zmieniliśmy się w prawdziwie luksusowy punkt usługowy na mapie Warszawy! A więc poznajmy się, krótko i na temat!
AKCYZA-VIP-ZONE REJESTRACJA POJAZDÓW, Agencja Ubezpieczeniowa, Agencja Celna i Biuro Tłumaczeń | Warszawa | tel. 
503 606 625 | tel. 22 37 35 8 00 | tel. 791 343 252 | biuro@akcyza.org
ZAREJESTRUJEMY I UBEZPIECZYMY KAŻDY POJAZD W CAŁEJ POLSCE NAWET W 24H NIE CZEKAJ ZADZWOŃ JUŻ TERAZ !

Od 1 stycznia 2024 r. Właściciele Pojazdów Muszą Zapoznać Się z Istotnymi Zmianami Dotyczącymi Rejestracji. Oto, Co Musisz Wiedzieć!

Przepisy od 2024: Nowe Wytyczne dotyczące Rejestracji Pojazdów dla Kierowców

Wprowadzenie

Od 1 stycznia 2024 r. właściciele pojazdów w Polsce muszą zaznajomić się z istotnymi zmianami dotyczącymi rejestracji. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje na ten temat.

  1. Obowiązek Rejestracji Pojazdów Wprowadzone zmiany, zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym z 7 lipca 2023 r., nakładają obowiązek rejestracji pojazdu w starostwie niezależnie od jego pochodzenia. Nowe przepisy obejmują zarówno właścicieli prywatnych, jak i dealerów pojazdów używanych.
  2. Terminy Rejestracji Właściciele pojazdów mają 30 dni na złożenie wniosku o rejestrację od daty nabycia pojazdu na terytorium Polski, dopuszczenia do obrotu przez Krajową Administrację Skarbową pojazdu sprowadzonego spoza UE, lub rozpoczęcia prowadzenia pojazdu na terytorium Polski z państwa członkowskiego UE. Dla pojazdów nabytych drogą spadku termin liczony jest od daty prawomocnego orzeczenia sądu lub aktu poświadczenia dziedziczenia.
  3. Terminy dla Przedsiębiorców Dla przedsiębiorców zajmujących się obrotem pojazdami, termin na złożenie wniosku został wydłużony do 90 dni. Jednak zwolnienie z obowiązku rejestracji dotyczy tylko tych, którzy zbywają pojazd przed upływem tego okresu.
  4. Zmiany dla Pojazdów Sprowadzonych W przypadku pojazdów sprowadzonych z państw spoza UE lub członków UE przed 1 stycznia 2024 r., konieczne jest zarejestrowanie ich w ciągu 30 dni od daty sprowadzenia.
  5. Kary Administracyjne Nowelizacja wprowadziła sztywne stawki kar administracyjnych, obejmujące opóźnienia w rejestracji pojazdu. Kara wynosi od 500 zł do 1000 zł za brak zgłoszenia nabycia pojazdu w terminie 30 dni. Więc tak: 500 zł dla właściciela pojazdu, który w terminie 30 dni nie złożył wniosku o rejestrację pojazdu (obecna wysokość kary nawet do 1 000 zł za brak zgłoszenia nabycia pojazdu), 1000 zł jeśli wniosek o rejestrację pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie został złożony w terminie 180 dni, 2000 zł dla podmiotu handlującego pojazdami, który w terminie 180 dni nie złożył wniosku o rejestrację pojazdu (obecna wysokość kary to maksymalnie 1 000 zł).
  6. Współwłaściciele i Kara Solidarna Współwłaściciele pojazdu ponoszą karę solidarnie. Kary są wpłacane na odrębny rachunek bankowy starostwa w terminie 14 dni od decyzji o nałożeniu kary.
  7. Nowości w Zawiadomieniu o Zbyciu Pojazdu Zmiana dotyczy kwoty kary za opóźnienie w zawiadomieniu o zbyciu pojazdu, która wynosi teraz stałe 250 zł.
  8. Przepisy dla Przedsiębiorstw i Współwłaścicieli Właściciele pojazdów mogą dokonać zawiadomienia o zbyciu u starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Przedsiębiorstwa z wydzielonymi jednostkami organizacyjnymi mają tę możliwość u starosty właściwego z uwagi na miejsce rejestracji pojazdu.
  9. Koszty Przerejestrowania Pojazdu Koszty rejestracji pojazdu różnią się w zależności od rodzaju i pochodzenia. Szczegółowe informacje na www.akcyza.org.

Zakończenie

Akcyza-Vip-Zone.pl oferuje kompleksową obsługę rejestracji pojazdów zgodnie z nowymi przepisami. Skontaktuj się z nimi, aby uniknąć kłopotów z formalnościami. Więcej informacji na www.akcyza.org.

Informacje Kontaktowe Zadzwoń: +48 503 606 625 Napisz: biuro@akcyza.org

Nasz zespół

Barbara Goździk

Opiekun klienta

Mariusz Szymański

Właściciel firmy

Napisz do nas

Odpowiemy tak szybko jak tylko będzie to możliwe.